Czy znaki drogowe mają zastosowanie w prywatnych firmach?

producent znaków drogowych

Czy znaki drogowe mają zastosowanie w prywatnych firmach? Z tym pytaniem boryka się wbrew pozorom dosyć spora liczba osób, zarówno właścicieli prywatnych firm, jak i również osób odpowiedzialnych za szeroko rozumianą logistykę w firmach. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż od prawidłowego przepływu towarów oraz materiałów na terenie firmy uzależnione są jej zyski. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jak mogą zostać wykorzystane znaki drogowe w prywatnych przedsiębiorstwach.

Kwestie przepisów bhp ora bezpieczeństwa

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy wszelkiego rodzaju przejścia oraz drogi ruchu powinny być odpowiednio oznakowane. Doskonale do tego mogą się nadać używane na drogach publicznych znaki drogowe. Warto przy tym pamiętać, że odpowiednie nieoznakowanie miejsc niebezpiecznych, to po pierwsze realne narażanie zdrowia i życia osób przebywających na terenie firmy, po drugie może ono skutkować dotkliwymi karami finansowymi i nie tylko, ze strony Państwowej Inspekcji Pracy- w skrajnych przypadkach inspekcja może na przykład nakazać przerwanie pracy w całym zakładzie, lub jego określonych rejonach. Dzięki zastosowaniu żarówek doskonale do tego celu mogą nadawać się na przykład znaki aktywne. Nie należy także zapominać o innej kwestii- bezpieczeństwo to podstawa- jeżeli dojdzie do wypadku z udziałem na przykład naszego pracownika, to po pierwsze zdrowie i życie ludzkiej jest najważniejsze, po drugie z punktu widzenia ekonomicznego jest to dla nas strata, bo z jednej strony nasz pracownik jest na przykład na zwolnieniu lekarskim, z drugiej zaś strony może to spowodować na przykład przestój w produkcji.

Usprawnienie przepływu materiałów

Kolejnym powodem mówiącym za zastosowaniem znaków drogowych na terenie firmy, jest sprawniejszy przepływ materiałów. W jaki sposób? Na przykład dzięki zastosowaniu znaków nakazu możemy wyznaczyć najkrótsze możliwe drogi pomiędzy magazynami a na liniami produkcyjnymi. W ten sposób możemy zmniejszyć:

  • czas potrzebny do dostarczenia materiałów na linię produkcyjną oraz ich odbioru,
  • zużycie paliwa zużywanego na przykład przez wózki widłowe dostarczające oraz odbierające produkty z linii produkcyjnej,

Ponadto znaki drogowe mogą być przydatne w przypadku dostaw oraz odbioru produktów do naszej firmy, zawłaszcza, jeżeli dostawy będą realizowane przy pomocy samochodów ciężarowych z naczepą, gdyż kierowcy tak zwanych tirów muszą wiedzieć, w jaki sposób, chociażby ustawić pod rampą załadunkową- przydatne mogą być tutaj znaki aktywne, dzięki którym na bieżąco można przekazywać informacje kierowcom, na przykład, pod którą rampę załadunkową mają podjechać.

Podsumowanie

Odpowiednio zaprojektowane znaki drogowe mogą być doskonałym ułatwieniem dla wielu firm, pod warunkiem, że będą one odpowiednio wykonane. Dlatego też warto korzystać w tej kwestii z usług, które posiadają w tej kwestii niezbędną wiedzę, sprzęt, oraz doświadczenie. Doskonałym przykładem może być tutaj oferta firmy Tioman, która łączy w sobie te wszystkie cechy. Pamiętajmy, że źle dobrane znaki, mogą skutkować między innymi różnego rodzaju wypadkami, czy też innymi problemami komunikacyjnymi. Warto więc zlecić produkcję znaków drogowych profesjonalistom w tej dziedzinie.

Aldona
Katechetka w jednej z miejscowych szkół oraz dziennikarka lokalnego serwisu. Jej pasją jest dziennikarstwo i studiowanie historii religii. Prywatnie mama dwójki dzieci i szczęśliwa żona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top