Co warto wiedzieć na temat kontraktowej produkcji leków?

kontraktowa produkcja leków

Co warto wiedzieć na temat kontraktowej produkcji leków? 

Wprowadzenie nowego produktu na rynek jest procesem długotrwałym, wymagającym wiedzy oraz odpowiedniego zaplecza technologicznego, dlatego też wiele osób rezygnuje z tego typu działań. Alternatywą tutaj staje się produkcja kontraktowa, która zyskuje coraz większą popularność. Główną jej zaletą jest przede wszystkim minimalizacja kosztów. Profesjonalna pomoc we wdrożeniu nowego produktu to również  jej atut. Współpraca z doświadczonym producentem stanowi gwarancje stworzenia produktu bardzo dobrej jakości. 

Na czym polega produkcja kontraktowa?

Najprościej mówiąc produkcja kontraktowa to nic innego jak wytwarzanie przez firmę zewnętrzną produktów na zlecenie, pod marką własną obsługiwanego klienta. Tego typu współpraca może obejmować zarówno dostarczenie producentowi gotowej formuły produktu jak i zlecenie opracowania receptury zgodnie z przedstawionymi wymaganiami.

Jakie są zalety korzystania z produkcji kontraktowej?

Skorzystanie z produkcji kontraktowej ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest fakt, że to nie zleceniodawca będzie musiał wykorzystywać swoją linię produkcyjną, pracowników oraz doświadczenie, a producent kontraktowy. Pozwoli to na uniknięcie bardzo wysokich kosztów, wynikających z zainwestowania w odpowiednie maszyny oraz wdrożenie niezbędnych systemów takich jak: GMP (Dobrej Praktyki Produkcyjnej) – produkty lecznicze i produkty kosmetyczne lub HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli) – produkcja suplementów diety. Dodatkowo nie będzie również konieczności zatrudniania nowych pracowników w tym na stanowiska odpowiedzialne za zarządzaniem projektem na każdym jego etapie. 

Czy produkcja kontraktowa jest dobrym wyborem na start?

Oczywiście produkcja kontraktowa będzie odpowiednim wyborem na start, chociażby ze względu na korzyści wymienione powyżej. Pozwalają one w dużej mierze zminimalizować bardzo wysokie koszty podczas produkcji. Umożliwia to małym przedsiębiorcom rozpoczęcie sprzedaży swoich produktów bez wydatkowania dużego kapitału niezbędnego do budowy i utrzymania linii produkcyjnej. Dodatkowym atutem jest fakt, że pozwala ona również na szybsze wejście na rynek, dzięki wsparciu i doświadczeniu producenta kontraktowego. Ponad to jest dobrym rozwiązaniem zarówno podczas produkcji małych partii produktu, większych jak i wtedy, gdy zapotrzebowanie jest nieregularne. 

Czym kierować się przy wyborze producenta do współpracy przy produkcji kontraktowej?Pierwszorzędne znaczenie powinna w tym przypadku mieć jakość otrzymanego gotowego produktu. Powinny być one produkowane przez wykwalifikowanych specjalistów. Warto również zadbać, aby do ich otrzymania zostały zastosowane najwyższej jakości surowce. Curtis Health Caps to producent, który dba o jakość swoich wyrobów. Dla klientów oferuje kapsułki zarówno miękkie jak i z otoczką oraz transparentne lub nietransparentne, które będą w różnych rozmiarach i kształtach, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo klienci mają do wyboru kapsułki  do ssania, do żucia czy twist-off. 

Aldona
Katechetka w jednej z miejscowych szkół oraz dziennikarka lokalnego serwisu. Jej pasją jest dziennikarstwo i studiowanie historii religii. Prywatnie mama dwójki dzieci i szczęśliwa żona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top