Wiżajny – w telegraficznym skrócie

Polska jest jednym z najpiękniejszych krajów w Europie i każdy z regionów ma coś takiego, co można pokazać za granicą. Jednym z nich jest Suwalszczyzna [szczegóły: wikipedia.org Suwalszczyzna]. To region leżący gdzieś na obrzeżach Polski, dlatego jest przez rządzących nieco zapomniany. Ale przypominać mogą o nim polscy obywatele. Na przykład o mieście Wiżajny. To miasto małe i niepozorne, ale mające bardzo duże walory turystyczne. Położone jest na południowym wschodzie Suwalszczyzny. Klimat ma bardzo ostry. Warto jest zdecydować się na tutejsze noclegi, które umożliwia baza noclegowa. Nie ma tu tłumu turystów, a dzięki temu, że miejscowość jest mało znana łatwo jest w niej znaleźć noclegi [szczegóły: meteor-turystyka.pl  Wiżajny].

Królują tu długie i mroźne zimy, krótkie, ale i upalne lata. Niemal jak na Syberii. Dlatego dobrze trzeba przemyśleć, w której porze roku przyjechać do Wiżajn. To już zależy, kto co lubi. Jeśli jesteśmy zimnolubni i kochamy jeździć na nartach, to lepiej przyjechać tu zimą. Miasto jest do tej pory roku dobrze przygotowane i ma bardzo dużo dobrze ośnieżonych stoków narciarskich wraz z wyciągami. Mamy tu również dużo schronisk i kwater, które mogą stać się bazą wypadową na narciarskie wyprawy szlakami o różnym stopniu trudności. Od tych najłatwiejszych i krótkich do tych wielkich, skomplikowanych, kilkunastokilometrowych. Do wyboru do koloru. Ale wciąż jest tu odrobinę więcej turystów rosyjskich niż polskich. Należy więc wypromować wśród Polaków malownicze trasy narciarskie.
Miłośnikom narciarstwa i zimowych sportów, polecamy także na zimowe szaleństwo pobyt w Korbielowie.

Latem natomiast można zjeździć Suwalszczyznę rowerem. Mamy tu bardzo dużo tras rowerowych, niemal tak samo jak narciarskich. Wiżajny latem nic nie tracą ze swojego uroku, dlatego warto tu przyjechać o każdej porze roku. Zostając na kilka dni, bo w kilka godzin nie da się zobaczyć całego przekroju tego miasta. Będąc już w Wiżajnach, warto zaplanować wypad do wioski Gromadczyzna. Znajdziemy tam jeden z kilku w Polsce trójstyków, czyli zbiegu granic Polski z dwoma innymi. W tej wsi zbiegają się granice Polski, Litwy i Rosji.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>