Wieliczka – miejsce warte odwiedzenia

Jeżeli jesteś miłośnikiem historii i zabytków, to koniecznie musisz odwiedzić region Małopolski. Jego stolicą jest oczywiście Kraków, lecz zaplanuj swą wycieczkę tak, aby przynajmniej na kilka dni móc zatrzymać się w położonej tuż za krakowską miedzą Wieliczce. To niewielkie miasteczko najbardziej znane jest z Kopalni Soli. Podczas zwiedzania muzeum będziesz miał okazję poznać historię kopalni oraz dowiesz się wielu ciekawostek o męczącej pracy górników. Jeżeli lubisz wyzwania i dreszcz emocji, to przy wyborze trasy górniczej będziesz miał okazję poczuć się jak prawdziwy robotnik. Już na samym wejściu na trasę otrzymasz górniczy strój roboczy wraz z kaskiem i niezbędnym oświetleniem. Pamiętaj jednak o tym, że wędrując wąskimi podziemnymi korytarzami bezwzględnie musisz stosować się do poleceń przewodnika. Zabronione jest między innymi zabieranie ze sobą zwierząt oraz używanie otwartego ognia. Koszt wstępu na teren Kopalni Soli w Wieliczce to pięćdziesiąt pięć złotych.

Każdego roku odbywa się w Wieliczce szereg imprez. Od dziesięciu lat na ulicach miasta rozgrywany jest Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Na wydarzenie to przyjeżdżają najlepsi polscy kierowcy rajdowi. Największą imprezą muzyczną organizowaną w Wieliczce jest Summer Music Festival. Jest to wyjątkowa gratka dla miłośników muzyki. Można na nim usłyszeć utwory znanych kompozytorów wykonywane przez wybitnych współczesnych muzyków. W tym roku jubileuszowa edycja festiwalu odbyła się w pierwszych dniach lipca.

W Wieliczce czeka na ciebie bogata oferta bazy noclegowej. Do wyboru masz między innymi pokoje w niewielkich pensjonatach i kwaterach prywatnych, jak i apartamenty w luksusowych hotelach (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,wieliczka,0.html). Bez względu na to jaki wariant wypoczynku wybierzesz, pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Zwłaszcza w szczycie sezonu, który przypada na miesiące wakacyjne może okazać się, że wszystkie miejsca noclegowe będą zajęte. Wcześniejszej rezerwacji najprościej dokonasz drogą internetową – wyszukaj odpowiedni obiekt wpisując w pole wyszukiwania hasło: “noclegi Wieliczka”, a następnie skontaktuj się z właścicielem w celu ustalenia terminu pobytu. Nie zapomnij również o wpłacie wymaganej zaliczki – bez odpowiedniej wpłaty twoja rezerwacja może zostać anulowana.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>