Wakacje w Kościerzynie dla nowych turystów

Zapomnij o górach i morzu – w ostatnich sezonach wielkim zainteresowaniem turystów cieszą się polskie jeziora, które całkiem słusznie uchodzą zresztą za jedne z najpiękniejszych w Europie. Pojezierze Mazurskie [zobacz: pl.wikipedia.org/wiki/Pojezierze_Mazurskie] jest dodatkowo uważane za jedną z polskich pereł geograficznych, a więc i doskonałe miejsce na spędzenie wakacji. Jeśli jednak szukamy nieco mniejszego tłoku, warto pojechać do Kościerzyny, leżącej u zbiegu trzech sporej wielkości jezior, gwarantujących wiele atrakcji i dobrą zabawę dla całej rodziny.

Dlaczego Kościerzyna?

Prosta zasada mówiąca o tym, że na wakacje najlepiej jeździć w miejsca sprawdzone, nie oznacza, że muszą to być zawsze miejsca, w których byliśmy osobiście. Tym samym nawet jeśli od wielu lat jeździmy w stałe miejsce nad morzem lub w górach, to nic przecież nie stoi na przeszkodzie, aby na kolejny urlop wybrać się już nad jeziora. A wybór mamy przecież olbrzymi, ponieważ północna Polska w prawie czterdziestu procentach powierzchni pokryta jest właśnie jeziorami. Od kilku sezonów turyści coraz częściej wybierają noclegi w Kościerzynie, doceniając atrakcyjne położenie tego miasteczka, dostęp do aż trzech jezior oraz możliwość korzystania w wielu ciekawych atrakcji. W Kościerzynie można oczywiście oddać się przyjemności pływania po jeziorach na łódkach, żaglówkach czy jachtach, ale na te osoby, które nie chcą się zbytnio oddalać od brzegu, czekają inne wodne sprzęty – rowery, kajaki i motorówki. Niektóre przystanie dysponują także własnymi skuterami wodnymi, trzeba jednak pamiętać, że dostępne są one tylko dla osób pełnoletnich, a dzieci mogą korzystać z nich tylko pod opieką dorosłych.

Noclegi dla każdego

Wakacjom w Kościerzynie sprzyja również tutejsza baza noclegowa, której jedną z głównych zalet jest spora dostępność pokoi o różnym komforcie wypoczynku [szukaj na: http://meteor-turystyka.pl/]. Dla zwykłego turysty oznacza to mniej więcej to, że ma on dostęp do noclegów każdego typu – od eleganckich, doskonale wyposażonych pokoi hotelowych z internetem i kablówką, przez pokoje w pensjonatach, po prywatne kwatery w domach i willach oraz oczywiście pola namiotowe i wyznaczone miejsca campingowe. Miejsca noclegowe zróżnicowane są nie tylko pod względem jakości i komfortu wypoczynku, ale przede wszystkim pod względem ceny, która w wielu przypadkach ma decydujące znaczenie o tym, gdzie się zatrzymamy, gdzie zamieszkamy w czasie wakacji i które hotele, pensjonaty lub pola namiotowe wybierzemy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>