Trasy rowerowe w Giżycku i okolicach

Obecnie coraz popularniejszy staje się aktywny odpoczynek, pozwalający połączyć sport z rekreacją. Mazury oferują amatorom szeroki wachlarz możliwości w większości związanych z wodą. Jednak wielbiciele kolarstwa znajdą dla siebie także wiele ciekawych tras do przemierzenia. Giżycko stanowi doskonały punkt do organizowania wypraw na dwóch kółkach. Kolarze często wybierają na pobyt miejscowości w których mieści się obszerna baza noclegowa, wypożyczalnie rowerów oraz punkty naprawy i konserwacji bicykli. Takim miejscem jest niewątpliwie Giżycko, które leży w pobliżu licznych szlaków rowerowych o różnej długości. Zarówno amatorzy, weterani, jak i całe rodziny znajdą tu idealne trasy dla siebie.

Przed wyjazdem warto przestudiować mapę i zapoznać się z wybranym szlakiem, gdyż przeoczenie znaków potrafi doprowadzić do sporych opóźnień, a nawet błądzenia. Pamiętajmy, że większość napotkanych po drodze osób stanowią również turyści, którzy niekoniecznie potrafią wskazać właściwą drogę miłośnikom przygód. Warto przeznaczyć dodatkowy czas na zwiedzenie mijanych atrakcji, obserwowanie przyrody oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć. Amatorzy jazdy rowerowej podróżujący w rejonie Giżycka natkną się na bardzo zróżnicowane widoki. Trasy kolarskie prowadzą przez urokliwe miasteczka i wsie, które oprócz imponowania perełkami unikalnej architektury umożliwiają obejrzenie zabytkowych budynków, takich jak stare kościółki, zamki, mosty, wieże oraz kamienice. W rejonie mazurskim znajduje się również mnóstwo fortyfikacji z okresu drugiej wojny światowej, poczynając od niedużych ruin a kończąc na słynnym Wilczym Szańcu w Gierłoży, gdzie pod koniec wojny przebywał Adolf Hitler.

Najdłuższe odcinki tras rowerowych prowadzą przez odludne okolice na łonie natury. Kolarz przejedzie wzdłuż malowniczych nabrzeży jezior i rzek, pokona leśne ścieżki wśród dostojnych sosen i tajemniczych paproci, ujrzy piękną panoramę z punktów widokowych i przetnie szerokie łąki porośnięte dzikimi trawami i kwiatami. Podczas wyprawy turyści mają mnóstwo okazji aby pooddychać krystalicznie czystym powietrzem i przyjrzeć się lokalnym roślinom i zwierzętom. Warto wziąć ze sobą aparat fotograficzny w celu utrwalenia szczególnie urokliwych scen. Letnicy, którzy pragną przemierzyć trasy rowerowe na Mazurach powinni już zacząć się zastanawiać, gdzie wykupić noclegi (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gizycko,0.html). Giżycko będzie dla niech doskonałą bazą wypadową do pokonywania malowniczych szlaków na dwóch kółkach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>