Roztocze – atrakcje spływy kajakowe

Wymarzonym miejscem do uprawiania wszelkich form turystyki aktywnej – wędrówek krajoznawczych, spacerów, wędkowania oraz turystyki przyrodniczej (w tym obserwacji zwierząt połączonej np. z fotografowaniem dzikich zwierząt) jest Roztocze. To pasmo wzgórz znajdujące się na długości około 110 kilometrów i szerokości około 25 kilometrów, ukazujące malownicze krajobrazy. Gdy szukamy bliskości natury, bogactwa przyrody, tajemniczości baza noclegowa Roztocza zapewni nam nie tylko wakacyjną przygodę, ale przede wszystkim spokój i upragniony wypoczynek w miejscu, które polecane jest dla wszystkich. Noclegi na Roztoczu (Meteor) to możliwość poznania takich miejscowości jak Zwierzyniec, Józefów czy Krasnobród.

Gdy zdecydujemy się poznać Roztocze Wschodnie, atrakcją zapewne będzie pobyt w okolicach wzgórz pogranicza zwanych Grzędą Sokalską. Rejon ten utożsamiany jest ze spotkaniem wschodu i zachodu. Roztocze to przede wszystkim czyste powietrze, za sprawą dużych kompleksów leśnych – np. Puszcza Solska i brak terenów przemysłu ciężkiego. Bogactwa mineralne tych rejonów to także wody mineralne i słynne uzdrowisko Horyniec-Zdrój. Rejon ten nadaje się na wycieczki krajoznawcze, ze względu na liczne szlaki turystyczne i ścieżki spacerowe, których trasy przekraczają dystans ponad 1000 kilometrów. A dla miłośników sportów rowerowych nie ma chyba w Polsce innego lepszego miejsca. Na Roztoczu dobre oznakowanie tras rowerowych sprawdza się na terenie każdej gminy, a okolice Józefowa nazywane są rowerową stolicą Roztocza. Drogi polne, drogi leśne to nie tylko urok krajobrazów, to zakątki roztoczańskie, które dostarczają wrażeń miłośnikom dwóch kółek poruszającym się Roztoczem Środkowym, Lasami Janowskimi, Puszczą Solską.

Roztocze to także miejsce idealne na spływy kajakowe. Wieprz i Tanew – piękne czyste rzeki płynące między lasami i łąkami mają swoich zwolenników, którzy tutaj decydują się na uprawianie tej dyscypliny ze względu na bezpieczeństwo nurtu, niezbyt dużą głębokość i przede wszystkim piaszczyste dno. Na rzecze Tanew organizowane są spływy trwające około 5-6 godzin. Spławny odcinek zaczyna się w Narolu, a kończy u ujścia do rzeki San – w Ulanowie. Jest to niewątpliwie atrakcja, którą warto rozważyć podczas planowania pobytu na Roztoczu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>