Park Jurajski w Łebie

Do atrakcyjnego kurortu w Łebie co roku przyjeżdża wielu wczasowiczów. To nadmorskie miasteczko cieszy się szczególną popularnością wśród rodzin z dziećmi, dla których przygotowano w okolicy mnóstwo interaktywnych rozrywek. Również działająca bez zarzutu struktura noclegów (http://meteor-turystyka.pl/leba) posiada w ofercie sporo obiektów przeznaczonych dla najmłodszych gości, zaopatrzonych między innymi w place zabaw i świetlice z zabawkami oferujące usługi opiekunów i animatorów. Niezwykle lubiany przez zwiedzających z różnych pokoleń jest wspaniały Park Dinozaurów, pełen zabaw i rozrywek. Podstawowym hitem jest tu oczywiście ogromny, zielony teren, na którym wśród lasów, bagien i jezior, które łączą kładki i mosty, ustawiono setkę naturalnej wielkości makiet dinozaurów. Szczególne wrażenie robi figura roślinożernego sejsmozaura o długości 45 m. Tutaj także znajduje się jedyna w kraju makieta brachiozaura. Warto poświęcić parę godzin na obejrzenie wszystkich modeli, zapoznanie się z tablicami informacyjnymi i wykonanie pamiątkowych zdjęć. Na specjalnie przygotowanym placu zabaw dzieci mogą poznać pracę paleologa, przeprowadzając poszukiwania kości metodą odkrywkową i odkopując przy tym cały szkielet prastarego gada. To jeszcze nie koniec atrakcji związanych z dinozaurami, ponieważ w kinie można obejrzeć puszczany na okrągło ciekawy i pouczający film o tych fascynujących zwierzętach. Ci, którym na myśl przychodzi kreskówka o Flintstonach, w parku zobaczą również repliki pojazdów z tego serialu. Najmłodsi chętnie przejadą się przy makietach barwną, dinusiową kolejką, aby odpocząć troszkę od chodzenia po – sporym przecież – terenie.

Odpowiadając na potrzeby wczasowiczów spragnionych ekstremalnych przeżyć przygotowano specjalne kino 7D. Tutaj filmy są nie tylko trójwymiarowe, ale prezentowane w otoczeniu dramatycznych efektów specjalnych, takich jak ruch foteli, para wodna i zapachy. Miłośnicy sportu mogą całą rodziną spróbować swoich sił na 18-dołkowym polu mini-golfowym. Niedawno w parku otwarto nową atrakcję – zjeżdżalnię wodną pontonową, dostarczającą niezapomnianych wrażeń uczestnikom, którym ta przygoda nie uchodzi na sucho.

Dla osób, które zdecydowały się na przyjazd wraz z rodzinami, Łeba okaże się się wspaniałym miejscem do wypoczynku wielopokoleniowego. Wszystkich z pewnością ucieszy, pouczy i zabawi wizyta w niezwykłym Parku Dinozaurów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>