Ośrodki narciarskie i górskie szlaki w Korbielowie

W górach Beskidu Żywieckiego w województwie śląskim, położona jest piękna i znana dobrze większości Polaków miejscowość Korbielów. Słynna jest przede wszystkim z tego, że zimą to wspaniały kurort narciarski. Latem za to świetnie nadaje się dla tych, którzy chcą wypocząć, odetchnąć świeżym powietrzem i całkowicie się zrelaksować.

Do wyboru tutaj mamy aż pięć szlaków turystycznych. Pierwszy z nich to oznaczony na żółto i biało szlak pieszy, przebiegający od Sopotni Wielkiej przez Łabysówkę, Korbielów, Wierch Jabłonki aż do Przyborowa. Mamy jeszcze jeden szlak oznaczony tymi kolorami: od Pilska do przełęczy pod Beskidem Krzyżowskim przez Halę Miziową, Korbielów i Korbielów Górny. Tym szlakiem możemy dojść aż do Głównego Szlaku Beskidzkiego. Możemy również wybrać się na wędrówkę szlakiem czarno-białym, który od Przełęczy Jałowieckiej Północnej prowadzi do Przełęczy Glinne – przez Magurkę, przełęcz pod Małą Mędralową, Krzyżówki i Korbielów. Warto również skorzystać ze szlaku zielono-białego, którym od Korbielowa przez Halę Miziową dotrzemy do Sopotni Wielkiej. Istnieje tutaj również krótki niebiesko-biały szlak, który prowadzi od Korbielowa do Przełęczy Przysłopy.

Kiedy już postanowimy wyruszyć na szlak, warto wziąć pod uwagę ten przebiegający przez Sopotnię Wielką,  znajdziemy tam bowiem tak interesujące miejsca jak tutejszy wodospad czy też stacja kosmiczna. Poza tym w samej miejscowości Korbielów znajdziemy pozostałości po poprzednich stuleciach. Najstarszym tutejszym zabytkiem jest osada wołoska, która została założona w XV wieku. Dalej znajduje się również drewniana kapliczka z połowy XIX wieku. Kolejnym zabytkiem jest również dom drewniany z podobnego okresu.

Oczywiście głównym powodem, dla którego miejscowość jest bardzo dobrze przygotowana pod kątem turystycznym i dysponuje wyjątkowo bogatą bazą noclegową {zobacz – noclegi Korbielów na meteor-turystyka.pl}, jest to, że zimą jest ona słynnym beskidzkim kurortem narciarskim. Wtedy prywatne kwatery i pensjonaty oferują licznym przyjezdnym noclegi. Korbielów zimą przyjmuje tłumy miłośników narciarstwa. Najsłynniejszym tutejszym ośrodkiem jest Ośrodek Narciarski Pilsko, który wybudowano w latach 80-tych, jak sama nazwa wskazuje – na stokach Pilska. Dysponuje on dwoma wyciągami krzesełkowymi oraz aż trzema orczykowymi, które prowadzą na sam szczyt góry. Jest to najwyżej położony ośrodek w Polsce poza Tatrami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>