Odkrywamy nadmorskie miejscowości – Gąski

Gąski [https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C4%85ski_(powiat_koszali%C5%84ski)] to nadmorska miejscowość, która ma wiele atutów, a głównym z nich jest niewątpliwie lokalizacja. Miasteczko to jest położone bardzo blisko Mielna i stanowi świetną bazę wypadową właśnie w to miejsce. Oczywiście można też mnóstwo czasu spędzić w samej miejscowości, jako że znajduje się tu piękna, a co ważne szeroka plaża, która jest położona zaledwie 500 metrów od centrum. Niestety jednak w samym miasteczku większych atrakcji nie ma, jednak można to przekuć w atut, dzięki temu jest tu ogromny spokój i zupełnie inaczej niż w większych ośrodkach nadmorskich. Można odpocząć, usiąść i zapomnieć o problemach dnia codziennego i pogoni za czasem.

W dzień i wieczór można wyjechać do Mielna, które jest bardzo blisko, a jeśli chcemy odpocząć czy spokojnie się wyspać wracamy do Gąsek i mamy ciszę i spokój na miejscu. Jeśli zdarzy się tak, że podczas wakacji pogoda się strasznie zepsuje to mamy jeszcze dwie możliwości, można zorganizować wyjazd do pobliskich miast – Koszalina i Kołobrzegu, są to typowe większe miejscowości, w których znajdziemy kina, galerie handlowe, czyli będzie można ciekawie spędzić dzień.

Punktem charakterystycznym Gąsek niewątpliwie jest latarnia morska. Budowla pochodząca z końca XIX wieku, ma wysokość nieco ponad 50 metrów, na jej szczyt prowadzi 190 schodków i na górze znajduje się świetny taras widokowy. Obejrzenie krajobrazu morskiego z takiej wysokości zapiera dech w piersiach, można tam spędzić na prawdę dłuższą chwilę. Znajduje się w samym centrum wsi i trafienie do niej nie stanowi absolutnie żadnego problemu, po zejściu z wzniesienia warto jest wstąpić do domu latarnika czy restauracji, które to znajdują się u podnóża wysokiej budowli.

Gąski stanowią również świetne miejsce na wieczorny spacer, mało osób na ulicach, opustoszała plaża, przepiękny zachód słońca – niewątpliwie jest to miejsce ze swoim indywidualnym klimatem i kto tu już raz przyjechał, chce wracać co roku. Oferty bazy turystycznej jest znakomicie rozwinięta [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gaski,0.html], bo często to miejsce jest wybierane jako baza wypadowa do Mielna. Znajdziemy tu w większości zwykłe ośrodki wypoczynkowe i domki, ale również pojedyncze bardziej luksusowe miejsca noclegowe jak i prywatne kwatery o niższym standardzie, ale również niższej cenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>