Malownicze widoki Międzybrodzia Bialskiego

Międzybrodzie Bialskie to stosunkowo duża wieś, położona w województwie śląskim, wśród pięknych okoliczności przyrodniczych. Zamieszkuje ją ponad 3300 mieszkańców, z niej rozpościera się piękny widok na nieodległe góry. Została założona w XV wieku, historycznie od początku była częścią księstwa oświęcimskiego, w 1564 roku znalazła się na terenie Korony Królestwa Polskiego. Od tego momentu tylko na okres zaborów znajdowała się na terytorium innego kraju. Posiada interesującą historię i pewne miejsca, które warto jest zobaczyć. Doświadczymy tutaj spokoju, a także ciszy, co będzie prawdziwym balsamem dla naszej duszy, jeżeli jesteśmy zmęczeni codziennym hałasem oraz stresami.

Baza noclegowa [oferty na Meteorze] jest tu dobrze rozwinięta, nie zabraknie miejsca dla każdego turysty, który zdecyduje się odwiedzić ten region – noclegi tutaj to opcja rzeczywiście korzystna pod względem cenowym. Nie zabraknie tu prawdziwej, serdecznej gościnności ze strony mieszkańców. Piękne otoczenie sprawia, że mamy ochotę wyruszyć na spacery po okolicy. W tych celach możemy skorzystać z jednego z trzech szlaków – w Międzybrodziu każdy z nich się zaczyna, możemy wybrać się na niebieski, najkrótszy, żółty lub czerwony – najdłuższy.

Główną atrakcją tych stron jest Jezioro Międzybrodzkie, które jest akwenem sztucznie utworzonym na rzece Sole. To miejsce aktywnego wypoczynku nie tylko dla mieszkańców, ale dla każdego turysty. Utworzono tutaj liczne plaże i kąpieliska, spełniające wszystkie standardy, są też place zabaw, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można również wybrać się tutaj na camping lub pole namiotowe z grupą naszych przyjaciół, rozstawić grilla i rozkoszować się cudowną atmosferą.

Inną atrakcją jest przedszkole narciarskie, funkcjonujące zimą, które nauczy nawet malutkie dzieci jazdy na nartach – jest tutaj dużo wyciągów, możliwości do uprawiania tego typu aktywności, a najstosowniejszym i przygotowanym do tego miejscem jest Góra Żar, na której szczyt wjedziemy za pomocą kolejki. Zbocza tej góry w większości są bardzo łagodne, dlatego każdy bezpiecznie może stawiać tam swoje pierwsze kroki w narciarstwie. To cudowna perspektywa dla wszystkich, którzy dopiero chcieliby nauczyć się jeździć na nartach, ale również dla tych, którzy już umieją i poszukują świetnych warunków do uprawiania tego sportu. Międzybrodzie Bialskie to atrakcyjna wieś, która ma wiele do zaoferowania niezależnie od pory roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>