Korzeniowy Dół – atrakcje w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny to prawdziwa perełka wśród polskich miast. Jest to też bez wątpienia jedna z najbardziej znanych polskich miejscowości turystyczno-wypoczynkowych i to nie tylko w kraju, ale także za granicą. Tak dużą popularność miasto zawdzięcza licznym artystom, którzy chętnie przyjeżdżają to tego magicznego miejsca i w ten sposób promują Kazimierz Dolny jako miejsce warte odwiedzenia.

Najcenniejszym skarbem Kazimierza Dolnego (info o mieście) są jego zabytki – niezwykle malownicze, nacechowane autentyzmem i oryginalnością, a także romantyzmem. To niezwykła architektura miasta stanowi o jego niezaprzeczalnym uroku i czarze. Ale każdy kto tu przyjedzie zachwyci się z pewnością także przepiękną przyrodą. Niezwykle cennym elementem kazimierskiego krajobrazu są lessowe wąwozy, które oplatają miasto gęstą siatką.

Korzeniowy Dół to bajkowy jar, jeden z najczęściej odwiedzanych przez osoby wybierające pobyt w Kazimierzu Dolnym na swój urlop lub romantyczny weekend (info noclegowe) i to niezależnie od pory roku. Swą nazwę bierze od korzeni, które go tworzą. Ściany wąwozu są wysokie, nawet na kilka metrów niemal pionowo oplecione korzeniami, które tworzą niezwykłe formy i kształty. Dodatkowo pięknie grające promienie słoneczne, pomiędzy korzeniami sprawiają, że będąc w wąwozie mamy wrażenie, iż przenieśliśmy się w świat znany tylko z baśni. Patrząc pod względem geologicznym, Korzeniowy Dół nie jest wąwozem a głębocznicą, czyli formą ukształtowaną przez działalność człowieka. Głębocznica ma pionowe ściany, bez roślinności i jest płytsza niż wąwóz. Jednak niezależnie od geologicznych zawiłości Korzeniowy Dół jest jednym z ulubionych miejsc, które uwieczniają przybywający tu malarze. Aby znaleźć się w wąwozie trzeba wybrać się na półgodzinny spacerek lub też dojechać melexem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>