Kolejką na Kasprowy Wierch i nie tylko

Zakopane to niewielkie miasteczko położone w Polsce południowej. Każdego roku, niezależnie od tego czy jest styczeń czy czerwiec jest ono licznie oblegane przez turystów nie tylko z całej Polski, ale i z całego świata. Zakopane jest znane przede wszystkim z tego, że leży u podnóża Tatr – najwyższych w Polsce gór. Jest to doskonała baza wypadowa na okoliczne szlaki, po którym można wędrować godzinami podziwiając piękno tatrzańskiej przyrody. Niewątpliwym atutem Zakopanego jest świetnie rozwinięta baza noclegowa. Znajduje się tu mnóstwo hoteli o wysokim standardzie, pensjonatów, kwater prywatnych a także campingów czy pól namiotowych. Rezerwując nocleg, warto porównać ceny, gdyż im bliżej centrum miasteczka będziesz chciał wynająć pokój, tym więcej będziesz musiał zapłacić – sprawdzić ceny można chociażby na meteor-turystyka.pl. Jeżeli zależy ci podczas wyjazdu wyłącznie na górskich wędrówkach, to lepiej znajdź nocleg trochę oddalony od Krupówek. Dzięki temu będziesz mógł trochę odpocząć od miejskiego zgiełku. W szczycie sezonu na Krupówkach bywa na prawdę ciasno i głośno.

Co warto zobaczyć w Zakopanem? Samo miasteczko oferuje odwiedzającym gościom szereg atrakcji. Najsłynniejszą z nich jest kolejka linowa na Kasprowy Wierch. Kolej linowa działa w Zakopanem od 1936 roku. Od tej pory nieprzerwanie wwozi turystów spragnionych przepięknych widoków na majestatyczne szczyty Tatr. Podróż na górną stację kolejki trwa około 12 minut. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą szybko dostać się na szczyt. Piesza wycieczka z Kuźnic przez Myślenickie Turnie na Kasprowy Wierch zajmuje bowiem ponad trzy godziny, a strome podejścia wymagają od turysty doskonałej kondycji. Pod szczytem Kasprowego Wierchu znajduje się pizzeria, w której można smacznie zjeść. W przypadku gdy chcesz wjechać i zjechać wagonikami kolejki, to musisz się liczyć z wydatkiem ponad pięćdziesięciu złotych – kwota dotyczy zakupu biletu normalnego. Za bilet w jedną stronę należy zapłacić około 48 złotych. Jeżeli chcesz się wybrać na urlop do Zakopanego, to koniecznie zarezerwuj nocleg. Co prawda jest tam bardzo wiele obiektów noclegowych, ale w trakcie wzmożonego ruchu turystycznego bardzo ciężko jest znaleźć wolny pokój. Wykaz większości punktów noclegowych zlokalizowanych w Zakopanem znajdziesz w Internecie – wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz zapytanie o "noclegi Zakopane”.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>