Jezioro Lampackie i okolice Sorkwit

Nie ma lepszego okresu na biwaki niż lato. Do tego nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Wysokie temperatury, ciepłe noce, upalne słońce — czy może być coś lepszego? Problem pojawia się jednak w momencie, w którym musimy wybrać miejsce, do którego się wybierzemy. W dzisiejszym tekście chcemy zaproponować wam właśnie jedno takie miejsce.

Jezioro Lampackie położone jest na Pojezierzu Mrągowskim w północno-wschodniej Polsce. Znajduje się ono niedaleko turystycznej miejscowości Sorkwity, która oferuje zwiedzającym wiele atrakcji. Dodatkowym atutem jest to, że ze wszystkich stron otoczone jest ono lasami, które nadają temu miejscu niepowtarzalny urok, jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej. Akwen ten zajmuje ponad sto dziewięćdziesiąt hektarów, a jego średnia głębokość to jedenaście metrów. W najgłębszym miejscu liczy ono sobie jednak około trzydziestu ośmiu metrów. Nadaje się więc do nurkowania. Miłośnicy podwodnych wojaży na pewno nie będą zawiedzeni. Dla tych, którzy preferują jednak pozostanie na powierzchni, również coś się znajdzie. Wokół jeziora zostały przygotowane plaże, na których można się do woli opalać. W południowej części akwenu znajduje się dość spora wyspa, na którą również można się wybrać. Możemy to zrobić za pomocą rowerka wodnego, kajaka albo łódki. Nie musimy się jednak martwić tym, że owego nie posiadamy. Bez problemu możemy wypożyczyć potrzebny sprzęt w przystaniach. Stawka nie jest wygórowana, ponieważ jest to koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Co ważne, nie musimy martwić się noclegiem. Dla miłośników biwaków zapewniono ogromne pola namiotowe, na których jest dostęp do łazienek oraz bieżącej wody. Nie trzeba biegać więc po sklepach w poszukiwaniu pięciolitrowych butelek wody. Dla tych, którzy nie przepadają za spaniem w namiocie, również znajdzie się miejsce. Baza noclegowa Sorkwit jest na tyle duża, że nie powinno być problemu ze znalezieniem pokoju. Warto dodać, że okoliczne pensjonaty spełnią wymagania nawet najbardziej kapryśnych gości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>