Jezioro Bukowo – znane jezioro przybrzeżne

Dąbki to nie tylko plaża i popularne kąpielisko. Ze względu na swoje położenie ta lubiana wieś uzdrowiskowa gwarantuje także niezwykłe widoki. Te osoby, które potrafią docenić piękno przyrody, zdecydowanie powinny pofatygować się nad Jezioro Bukowo. To zdecydowanie jedna z większych atrakcji zarówno w Dąbkach, jak i w okolicy tej wsi letniskowej.

Jezioro Bukowo to jedno z ciekawszych miejsc w okolicy Dąbek oraz Darłówka. Ze względu na fakt, że chodzi o typowe jezioro przybrzeżne, jest ono relatywnie płytkie – przede wszystkim, jeśli porównamy je z jeziorami polodowcowymi, które z kolei wyróżniają się swoją głębokością. Średnia głębokość jeziora Bukowo nie przekracza 3 metrów. Jako ciekawostkę można dodać, że słynne Jezioro Bukowo, które naprawdę zachwyca widokami, to dawna zatoka Bałtyku. Obecnie jezioro połączone jest z Morzem Bałtyckim poprzez Kanał Szczycki. Mimo że jezioro nie należy do najczystszych, jest miejscem, gdzie możemy spotkać wiele interesujących gatunków zwierząt. W szuwarach porastających brzegi jeziora żyje wiele gatunków różnego rodzaju ptaków. To jednak nie wszystko. Jezioro Bukowo uchodzi od dawna za prawdziwy raj dla wędkarzy, którzy przyjeżdżają tutaj z różnych zakątków Polski. Osoby, które zaplanowały spędzić kilka dni w Dąbkach i które lubią łowić ryby, zdecydowanie powinny zabrać ze sobą sprzęt rybacki. Szacuje się, że w tutejszym jeziorze występuje aż 20 gatunków ryb. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów wędkarstwa. Standardowo, jak i w innych jeziorach, można tutaj złowić okonie, sandacze czy węgorze, Jednak okazuje się, że to bynajmniej nie wszystko. W jeziorze żyje także minóg rzeczny – to ryba chroniona. Oprócz tego na uwagę zasługuje populacja płoci, która wędruje między Bałtykiem a jeziorem. Jezioro Bukowo to miejsce, które jest chętnie odwiedzane także przez amatorów wszelakich sportów wodnych. W samych Dąbkach znajduje się marina żeglarska, która jest bardzo dobrze oceniana. Poza tym jezioro sprzyja także windsurfingowi. To kolejny argument za odwiedzeniem Dąbek podczas urlopu.

Planując urlop w Dąbkach, należy sprawdzić, co dokładnie może zaoferować baza noclegowa tego lubianego uzdrowiska albo okolicznych miejscowości. W tej chwili można naprawdę bez żadnych problemów rezerwować atrakcyjne noclegi, niezależnie od naszych indywidualnych wymagań.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>