Atrakcje wielkopolskiego Konina

Przebywając w Koninie warto na chwilę zatrzymać się i odpocząć, przy czym zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Do takich z pewnością należy pałac Reymonda. W roku 1880 w pobliżu zabudowań fabrycznych, przy ulicy Nadrzecznej został wybudowany eklektyczny pałac, który miał być siedzibą rodziny przemysłowca Edward Reymonda. Jest on częściowo parterowy i jednocześnie częściowo piętrowy. Posiada niezwykle bogaty wystrój. W elewacji frontowej zlokalizowany jest wysunięty portyk wsparty na kolumnach, zwieńczony trójkątnym tympanonem, nad którym umieszczono szczyt z rzeźbami aniołków. Należy także zobaczyć Park Makiet Mikroskala. W owym miejscu można zobaczyć blisko czterdzieści makiet o bardzo szerokiej tematyce: filmowej, przyrodniczej oraz historycznej. Bilety do tego obiektu są całodniowe. Zlokalizowany jest przy ulicy Świętojańskiej 20H. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na drewniany dworek, który pochodzi z XIX wieku oraz klasycystyczny ratusz również z XIX wieku. Na uwagę zasługuje także kamienica Stefanii Łucji Essowej. Jest to jedna z największych kamienic Starego Miasta w Koninie. Powstała ona w okolicy połowy XIX wieku. Obecnie obiekt ten jest w opłakanym stanie.

Zostając na dłużej w Koninie należy wybrać wygodny nocleg (np. tutaj http://meteor-turystyka.pl/noclegi,konin,0.html). Polecanym miejscem jest Agroturystyka Leśny Zakątek. Jest on zlokalizowany w Rybie pod numerem 35. W ofercie obiektu znajduje się trzydzieści miejsc noclegowych. Oferuje on pokój dwuosobowy, pokój trzyosobowy, pokój czteroosobowy, pokój pięcioosobowy oraz jeden sześcioosobowy domek letniskowy. Każdy z nich jest wyposażony w łazienkę, pokój różany, lawendowy, oliwkowy, turkusowy, słoneczny i błękitny. Na terenie, na którym został wybudowany obiekt znajduje się ogrodzony parking, wiata biesiadna, piec do pieczenia chleba oraz miejsce na ognisko. Istnieje możliwość zorganizowania spotkania integracyjnego, urodzin bądź komunii. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj rowery, nordic walking, jazda konna a także kąpielisko. Na terenie obiektu istnieje możliwość wędkowania. Z myślą o dzieciach został przygotowany: plac zabaw, zjeżdżalnia, piaskownica, lepienie z gliny a także zajęcia kreatywne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>