5 powodów dla których warto wybrać się do Krynicy-Zdrój

Oto pięć powodów, o których przekonaliśmy się sami, decydując się na spędzenie tegorocznego urlopu w Krynicy-Zdrój, małopolskim kurorcie uzdrowiskowym:

1. Lecznicze właściwości wód mineralnych gwarantujące wypoczynek i regenerację. To pierwszy powód, o którym więcej pisać chyba nie trzeba. Jeśli wcześniej nie mieliście okazji skorzystać z uzdrowiskowych basenów, w Krynicy będzie ku temu okazja, ale ostrzegamy – można się uzależnić!

2. Mnogość możliwości noclegowych (Krynica Zdrój / meteor). A wszystko dzięki właśnie tym leczniczym właściwościom źródeł oraz malowniczemu krajobrazowi Beskidu Sądeckiego. O nocleg w Krynicy-Zdrój zatem martwić się nie trzeba, choć im wcześniej się nim zainteresujemy, tym na bardziej korzystną ofertą możemy liczyć.

3. Szlaki rowerowe. Krynica Górska i jej okolice to rzeczywiście wymarzone miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Najdłuższy, a tym samym najbardziej atrakcyjny z nich, liczy sobie ponad 46 kilometrów a jego trasa przebiega przez Tylicz, Wojkową, Dubne, Leluchów i Muszynę. Oznakowana kolorem niebieskim trasa jest umiarkowanie trudna, głównie ze względu na wspomniane 46 kilometrów, choć w większości jedziemy drogami asfaltowymi, a udać się w nią zalecamy z rowerem górskim, ponieważ miejscami przebiega przez bite drogi leśne o znacznym spadku. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą mapy!

4. Najlepsze warunki dla narciarzy, tych profesjonalnych z wieloletnim doświadczeniem i amatorów. Na terenie Krynicy i w jej okolicy znajduje się kilkadziesiąt wyciągów krzesełkowych i orczykowych oraz gondola na Jaworzynę (więcej na Wikipedii). Każdy znajdzie tutaj stoki narciarskie dostosowane do swoich umiejętności i oczekiwań, a na terenie właściwie każdego z nich znajdują się szkółki narciarskie.

5. Szereg atrakcji turystycznych. Jak na uzdrowisko przystało, turyści nie znajdą tutaj czasu na nudę. Niezależnie od tego, czy swój czas wolny chcesz spędzić aktywnie, czy masz ochotę maksymalnie się zrelaksować, w Krynicy znajdziesz coś dla siebie. Oprócz wielu zabytków, do naszej dyspozycji mamy tu gabinety odnowy, SPA, kryte baseny, korty tenisowe, jaskinię solną, ścieżkę zdrowia, zadbane parki, dyskoteki i puby, klimatyczne knajpy i letnie ogródki piwne. Można by tak wyliczać i wyliczać, ale sami przekonacie się tylko wtedy, kiedy faktycznie wybierzecie się w te rejony. Samotnicy, zakochani, rodziny z dziećmi – to miejsce jest idealne dla każdego. Nic, tylko zacząć planować. Do dzieła!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>